GST280A15-C6P
15Vdc 17A; 16AWG/100cm,6PIN 15Vdc Desk Top Power Supply 3 Pole AC inlet IEC320-C14 15V 17Amps
Manufacturer: MEAN WELL
View Data Sheet
Availability: Contact Us
i
Lead time for quantities greater than shown, contact us
Quantity
Unit Price
1
Specifications
Input Voltage:
85~264Vac
Output Voltage:
15Vdc
Output Max Current:
17 Amps
Max Power:
255 Watts
Known Country of Origin:
China
Features
AC input range: 85~264Vac
Operating temperature range: -30~+70°C
Safety approval: UL 62368-1 listed
Complies with EISA 2007/DoE, NRCan, AU/NZ MEPS, EU ErP and CoC Version 5
Energy Efficiency Level VI
No load power consumption <0.5W
Built-in active PFC
LED indicator for power on
Class I, 3 pole AC inlet IEC320-C14
DC plug type: 6 pin MOLEX (optional plug types available)
Protections: short circuit / over load / over voltage / over temperature
MEAN WELL 3 year warranty
MEAN WELL GST280A15-C6P
GST280A15-C6P
Manufacturer: MEAN WELL
View Data Sheet
Specifications
Input Voltage:
85~264Vac
Output Voltage:
15Vdc