HLG-185H-24B
24Vdc 7.8A Dimmable LED Driver IP67, PFC, Metal Case
Manufacturer: MEAN WELL
View Data Sheet
In Stock: 514 can ship immediately
i
Lead time for quantities greater than shown, contact us
Quantity
Unit Price
1
Specifications
Input Voltage:
90~305Vac
Constant Current:
7800mA
Constant Current Operating Range:
12~24Vdc
Max Power:
187 Watts
Known Country of Origin:
China
Features
Full range AC input: 90~305Vac
Operating case temperature: -40~+90°C
UL8750 LED power supply
Meet 4kV surge immunity level (IEC61000-4-5)
Built-in active PFC
IP67 durable aluminium enclosure
High efficiency
Compatible dimmer types: 1-10Vdc dimmer, 10V PWM dimmer, or resistance dimmer
Protections: short circuit / over current / over voltage / over temperature
Applications: LED electric display, lighting, LED street lighting and indoor/outdoor lighting
MEAN WELL 7 year warranty
MEAN WELL HLG-185H-24B
HLG-185H-24B
Manufacturer: MEAN WELL
View Data Sheet
Specifications
Input Voltage:
90~305Vac
Constant Current:
7800mA
12~24Vdc